UEFS Cup of Europe

   Male UEFS Cup of Europe, gold-winners: 2015: Podvodnik (Russia) 2014: Spartak Moscow (Russia) 2013: Volga Saratov (Russia) 2012: Dynamo Moscow (Russia) 2011: Taganskij Rjad Jekaterinburg (Russia) 2010: Chemcomex Praga...

 

 Male

UEFS Cup of Europe, gold-winners:

2015: Podvodnik (Russia)

2014: Spartak Moscow (Russia)

2013: Volga Saratov (Russia)

2012: Dynamo Moscow (Russia)

2011: Taganskij Rjad Jekaterinburg (Russia)

2010: Chemcomex Praga (Czech Republic)

2009: Niznaja Volga Saratov (Russia)

2008: Almaz Alrosa Mirnyj (Russia)

2007: Almaz Mirnyj (Russia)

2006: Merkury Brest (Belarus)

2005: Koncentrat Nerjungri (Russia)

2005: Dinamo Moscow (Russia)

2004: Impuls Yakutsk (Russia)

2003: POLIGRAN-VNUKOVO (Russia)

2001: Universitet Vitebsk (Belarus)

2000: Poligran Moscow (Russia)

1998: Koncentrat (Russia)

1997: Fieste-Atlant (Russia)

1995: Poligran Moscow (Russia)

 


Rankings of teams:

XIX UEFS Cup 2015, Lloret de Mar, Spain

1st PODVODNIK (Russia)

2nd KOSKA TABERNA (Spain)

3rd EFS RIPOLL (Catalonia)

3rd Russland (Russia)

5th VOLNA (Russia)

6th C2C VAUVERT (France)

7th ROMORANTIN FC (France)

8th SK SICO SC Jilemnice (Czech Rep)

9thVILAFANT FS (Catalonia)

10th LOS CALIMEROS (Belgium)

11th FUTSAL FICS (Italy)

12th DVIN (Armenia)

XVIII UEFS Cup 2014, Lloret de Mar, Spain

1. Spartak Moscow (Russia)
2. Torpedo-Mami Moscow (Russia)
3. New Beer House (Basque Country)
3. Deca Guadalajara (Spain)
5.Sauda Futsal (Norway)
6. Rapid los Calimeros (Belgium)
7. Bar Gin Tonic’s (Basque Country)
8. SMR Zlin (Czech R.)
9. Crafd 52 Futsal (France)
10. CFS Casa Alcala – Bar la Terraza (Catalonia)
11. Flash UFB Rodilhan (France)
12. Asociacion Esportiva Tiana (Catalonia)

XVI  UEFS CUP – 2013 Corsica, France

  1. Volga Saratov
  2. AMS Bastia Futsal
  3. Spartak Moscow
  4.  F.C. Saint Gilles
  5. Teia Futbol Cinc
  6. Tynset Futsal
  7. Bar Flor de Lara
  8. SMR Plus Zlin
  9. ACS Marcouville
  10. FK Adria Novy Bor
  11. Altrans Futsal
  12. Dinamo Alushta

 

XVI – UEFS Cup – 2012 Primorsko, Bulgaria

01. Dynamo Moskva (Russland)

02. ASM Cannet futsal (Frankrike)

03. VPS Novabrik avkrysnings (Tsjekkia)

04. Sporting Burgas (Bulgaria)

05. Lazur Burgas (Bulgaria)

 

 

XV – UEFS Cup – 2011 Primorsko, Bulgaria

 

1. Taganskij Rjad Jekaterinburg (Russia)

2. Volchov Velikyj Novgorod (Russia)

3. VRZ Gomel (Belarus)

3. MJEP Champs Futsal (France)

5. EFS Ripoll (Catalonia)

6. FLASH UFB Rodilhan (France)

7. SICO Jilemnice (Czech Republic)

8. LIVERPOOL Burgas (Bulgaria)

9.Corona Futsal Cornate D’Adda (Italia)

 

XIV – UEFS Cup – 2010 Zruc nad Sazavou, Czech Republic

 

1. Chemcomex Praga (Czech Republic)

2. Niznaja Volga Saratov (Russia)

3. V. Velikij Novgorod (Russia)

4. Deddi Kaliningrad (Russia)

5. VRZ Gomel (Belarus)

6. Beaucaire Futsal (France)

7. Futsal LLivia (Catalonia)

8. MJEP Champs Futsal (France)

9. Benago Praga (Czech Republic)

 

XIII – UEFS Cup – 2009 Amposta, Catalonia

 

1. Niznaja Volga Saratov (Russia)

2. Okhrana Minsk (Belarus)

3. Podvodnik Jaroslavl (Russia)

4. MJC Champs Futsal (France)

5. La Sauce Carlesienne (France)

6. Comforsa Ripoll (Catalonia)

7. FS La Garriga (Catalonia

8. FK Frague Trencin (Slovakia)

9. Bombardaci Vetrni (Czech Republic)

10. AEFS Amposta (Catalonia)

11. SICO Jilemnice (Czech Republic)

12. CAS Mancuso Sarno (Italy)

 

XII – UEFS Cup – 2008 Nowa Ruda, Poland

 

1. Almaz Alrosa Mirnyj (Russia)

2. Chemcomex Praga (Czech Republic)

3. Niznja Volga (Russia)

4. JE Mora La Nova (Catalonia)

5. CFS La Garriga (Catalonia)

6. Piast (Poland)

7. Flash Express (France)

8. Fenix Neratovice (Czech Republic)

 

XI – UEFS cup – 2007 Lloret de Mar, Spain

 

1. Almaz Mirnyj (Russia)

2. Refordenia Alicante (Spain)

3. Kominte Jest?abí (Czech Republic)

3. Koncentrat Nerjungri (Russia)

5. Novabrick Policka (Czech Republic)

6. AT Badajoz (Spain)

7. COMFORSA Rippol (Catalonia)

8. TORRE Mont Roig (Catalonia)

9. BALTIC futsal (England)

 

X – UEFS Cup – 2006 Brest, Belarus

 

1. Merkury Brest (Belarus)

2. Dinamo Moskva (Russia)

3. Arsenal Bela Cerkvev (Ukraine)

3. T.R. Ekaterinburg (Russia)

5. GRANIT Mikascevici (Belarus)

6. FK Papandopulos (Grece)

7. San Feliu de Guixol (Catalonia)

8. SF BLACK KNIGHT(Australia)

 

IX – UEFS Cup – 2005 Minsk, Belarus

 

1. Koncentrat Nerjungri (Russia)

2. Akademia Minsk (Belarus)

3. Morales (Spain)

 

VIII – UEFS Cup – 2005 Badajoz, Spain

 

1. DINAMO Moscow (Russia)

2. SEF Minsk (Belarus)

3. ANTIMUF Pardubice (Czech Republic)

4. TOLLERES Siamo (Spain)

 

VII – UEFS Cup – 2004 Baranovichi, Belarus

 

1. IMPULS Yakutsk (Russia)

2. MIMA-MIZUNO Trnava (Slovakia)

3. POLIGRAN Moscow (Russia)

4. ATLANT Baranovichi (Belarus)

5. UNIVERSITET-SPARTAK Vitebsk (Belarus)

 

VI – UEFS Cup – 2003 Moscow, Russia

 

1. POLIGRAN-VNUKOVO Moscow (Russia)

2. AMSA FC (Spain)

3. UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)

4. STRABAK LABRIKO (Czech Republic)

5. SHTORM Yalta (Ucraine)

6. EREBUNI (Armenia)

 

V – UEFS Cup – 2001 Alicante, Spain

 

1. UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)

2. JUVE Bratislava (Slovakia)

3. GEST ALONSO EXPERT Corbeta (Spain)

4. FAN Noisiel (France)

 

IV – UEFS Cup – 2000 Moscow, Russia

 

1. POLIGRAN Moscow (Russia)

2. G.D.R. PALHAIS (Spain)

3. ENERGETIK Novolukoml (Belarus)

 

III – UEFS Cup – 1998 Nerjungri – Republic Sakha (Yakutia), Russia

 

1. KONCENTRAT Nerjungri (Russia)

2. PERPETUUM Bratislava (Slovakia)

3. AJAX Kenitra (Marocco)

4. FAN Noisiel (France)

5. EL PARQUE Arganda (Spain)

 

II – UEFS Cup – 1997 Alcudia-Mallorca, Spain

 

1. FIESTA-ATLANT Kingisepp (Russia)

2. PRETENSATS FERRIOL Mallorca (Spain)

3. VIX ZILINA (Slovakia)

4. GDC MOVELMODA (Portugal)

 

I – UEFS Cup – 1995 Sines, Portugal

 

1. POLIGRAN Moscow (Russia)

2. TENAGIL Badajoz (Spain)

3. G.D. OS ENCARNADOS (Portugal)

4. VARTA FSK (Slovakia)