See rankings from previous UEFS Champions Leagues and UEFS Cups

Ranking lists from UEFS Champions League and UEFS Cup 1991-2013   XXIII European Cup of Champions, club – 2013 Gomel, Belarus 1.VRZ Gomel (Belarus) 2.Dinamo Moscow (Russia) 3.Ohrana-Dinamo (Belarus) 3.Chemkomeks […]

Ranking lists from UEFS Champions League and UEFS Cup

1991-2013

 

XXIII European Cup of Champions, club – 2013 Gomel, Belarus

1.VRZ Gomel (Belarus)

2.Dinamo Moscow (Russia)

3.Ohrana-Dinamo (Belarus)

3.Chemkomeks Prague (Czech Republic)

5-6.SQ.BY (Belarus) SKA ( Russia)

7.-8.Romorantin (France), Stork (Latvia)

9.- 10.Knorpel (Israel), Flash (France)

11.- 12.Dinamo-Dniester (Moldova), Comforsa Ripoll (Catalonia)

 

XXII European Cup of Champions club – 2012 Otrokovice, Czech Republic

1. VRZ Gomel (Belorussia)

2. Chemcomex Praha (Czech republic)

3. SMR plus Zlín (Czech republic)

3. Volga Saratov (Russsia)

5. Spartak Moskva (Russia)

6. Lipino Žilina (Slovakia)

7. EFS Comforsa Ripoll (Catalonia)

8. VHBA Vauvert (France)

9. Rogaland Stavanger (Norway)

10. Viribus Napoli (Italy)

11. KSI Kristiansand (Norway)

 

XXI European Cup of Champions club – 2011 Svetlogorsk, Russia

 

1. Spartak Moscow (Russia)

2. Chemcomex Prag (Czech Republic)

3. DADDY Kaliningrad (Russia)

4. Belkommunmash Minsk (Belarus)

5. PREMIUM Stonava (Czech Republic)

6. FC Busel (Latvia)

7. Bastia Futsal (France)

8. Stavanger Futsal (Norway)

 

 

XX European Cup of Champions club – 2010 Minsk, Belarus

 

1. Podvodnik Jaroslavl (Russia)

2. Belkommunmash Minsk (Belarus)

3. Dinamo Moscow (Russia)

4. Okhrana Minsk (Belarus)

5. Taganskij Rjad Ekaterinburg (Russia)

6. Alany Tsinkhval (South Osetia)

7. VPS Novabrik Policka (Czech Republic)

8. CFS La Garriga (Catalonia)

9. UFT Boulogne (France)

10. IOF Oslo (Norway)

 

XIX European Cup of Champions club – 2009 Primorsko, Bulgaria

 

1. Dinamo Moscow (Russia)

2. Chemcomex Prag (Czech Republic)

3. Zorkij Krasnogorsk (Russia)

4. VRZ Gomel (Belarus)

5. TDE Espardenya Masquefa (Catalonia)

6. Frage Trencin (Slovakia)

7. Beaucaire Futsal (France)

8. CEZ Razpredelenie (Bulgaria)

 

XVIII European Cup of Champions club – 2008 Albena, Bulgaria

 

1. Dinamo Moskva (Russia)

2. T.R. Ekaterinburg (Russia)

3. Ochrana Minsk (Belarus)

4. Dinamo Donbas (Ucraine)

5. Comforsa Ripoll (Catalonia)

6. Nadim Sofia (Bulgaria)

7. Premium Stonava (Czech Republic)

8. Carqueinanne (France)

 

XVI European Cup of Champions club – 2007 Antalya, Turkey

 

1. Dinamo Moscow (Russia)

2. Donbas Doneck (Ucraine)

3. VITBA Vitebsk (Belarus)

4. Sant Pau Seguries (Catalonia)

5. Chemcomex Prag (Czech Republic)

6. Baltic futsal London (England)

 

XV – European Cup of Champions club – 2006 Torrevieja, Spain

 

1. KONCENTRAT Nerjunri (Russia)

2. PROMOCIONES Cartagena (Spain)

3. CE BRASIL Barcelona (Catalonia)

3. VPS NOVABRICK Policka (Czech Republic)

5. Solo Electric Sydney (Australia)

 

XIV – European Cup of Champion Clubs – 2005 Luhacovice, Czech Republic

 

1. ALMAZ Mirnyj (Russia)

2. JEREVAN Slavicin (Czech Republic)

3. REFORDENIA Alicante (Spain)

4. FK Sant Pau de Seguries (Catalonia)

5. Cernomorec Malorecensk (Ucraine)

6. Ellolast Novolukoml (Belarus)

 

XIII – European Cup of Champion Clubs – 2004 Solnechnogorsk, Russia

 

1. ALMAZ-ALROSA Mirny (Russia)

2. ELLAST Novolukoml (Belarus)

3. CHEMCOMEX Prag (Czech Republic)

4. SHTURM Yalta (Ucraine)

5. SANTANA Lisboa (Portugal)

 

XII – European Cup of Champion Clubs -2003 Moscow, Russia

 

1. DINAMO Moscow (Russia)

2. ALMAZ-ALROSA Mirnyj (Russia)

3. SLOV-MATIC Bratislava (Slovakia)

4. REFORDENIA Denia (Spain)

5. JEREVAN Slavichin (Czech Republic)

6. SPARTAK UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)

 

XI – European Cup of Champion Clubs -2002 Kosice, Slovakia

 

1. SPARTAK Moscow (Russia)

2. SPARTAK Vitebsk (Belarus)

3. IZOLEX Kosice (Slovakia)

4. CHEMCOMEX Prag (Czech Republic)

5. TEGAMAR Badajoz (Spain)

6. LOMBARDIA (Italy)

 

X – European Cup of Champion Clubs – 2001 Moscow, Russia

 

1. VORTO-SPARTAK-2 Moscow (Russia)

2. ENERGETIK NOVOLUKOML (Belarus)

3. ALMAZ Mirnyj (Russia)

4. MEDVEDI OLYMPIA Hostice (Czech Republic)

5. IZOLEX Kosice (Slovakia)

6. AFB BOUDEME Martigues (France)

IX – European Cup of Champion Clubs – 1999 Ibiza, Spain

 

1. ALMAZ ALROSA Mirnyj (Russia)

2. FJ ANTUNES Lasa (Portugal)

3. GASIFRED AT Ibiza (Spain)

4. ATLANT Minsk (Belarus)

5. SK SICO Jilemnice (Czech Republic)

6. PERPETUUM Bratislava (Slovakia)

7. ALLIANCE (Belgium)

8. MISTRAL Grenoble (France)

 

VIII – European Cup of Champion Clubs – 1998 Sousel, Portugal

 

1. G.D. 1 DE MAIO Barreiro (Portugal)

2. SPARTAK Moscow (Russia)

3. IZOLEX-BRAZIL Kosice (Slovakia)

4. TEISSEIRE Grenoble (France)

 

VII – European Cup of Champion Clubs – 1997 Guimaráes, Portugal

 

1. FJ ANTUNES-LASA (Portugal)

2. CD PALICRISA Badajoz (Spain)

3. KONCENTRAT Yakutia (Russia)

4. AFB BOUDEME Martigues (France)

5. IZOLEX-BRAZIL Kosice (Slovakia)

6. POZEMY STABVY Prerov (Czech Republic)

7. ENERGETIK Vitebsk (Belarus)

8. PLASTIK-SHERIFF Tiraspol (Moldavia)

 

VI – European Cup of Champion Clubs – 1996 Havirov, Czech Republic

 

1. PD SENICA (Slovakia)

2. POLIGRAN Moscow (Russia)

3. BAT Havirov (Czech republic)

4. ATLANT Minsk (Belarus)

5. PALICRISA Badajoz (Spain)

6. BOUDEME Martigues (France)

 

V – European Cup of Champion Clubs – 1995 Puerto de Santa Maria, Spain

 

1. PUERTO SANTA MARIA Hogarsur (Spain)

2. BELOMAR Losboa (Portugal)

3. SPARTAK Moscow (Russia)

4. PD SENICA (Slovakia)

5. PLASTIK Tiraspol (Moldavia)

6. MISTRAL Grenoble (France)

7. MIKESKA Ostrava (Czech Republic)

8. SPORTING TURRO Milan (Italy)

9. LOKOMOTIV Vitebsk (Belarus)

 

IV – European Cup of Champion Clubs – 1994 Cadiz, Spain

 

1. CORREIO da MANHA Lisboa (Portugal)

2. C.P. VIRGILI de CADIZ (Spain)

3. POLIGRAN Moscow (Russia)

4. BAT Havirov (Czech republic)

5. GLASSIG Kosice (Slovakia)

6. MISTRAL Grenoble (France)

7. AGRO Kishinev (Moldavia)

8. R.H. BROWN SPORT (England)

 

III – European Cup of Champion Clubs – 1993 Palma de Mallorca, Spain

 

1. CORREIO da MANHA Lisboa (Portugal)

2. BUADES ELECTRICISTA (Spain)

3. P.D. SENICA (Slovakia)

4. BAT Havirov (Czech republic)

5. ALMAZ Mirny (Russia)

6. A.S.P.T.T. CANNES (France)

7. DANYPEL MILANO FUTSAL (Italy)

8. R.H. BROWN SPORT (England)

 

II – European Cup of Champion Clubs – 1992 Setubal/Lisboa, Portugal

 

1. JAEN F.S. OLIVA SECAVI Jaen (Portugal)

2. ESTRELAS da AVENIDA Lisboa (Portugal)

3. MAJA SENICA Bratislava (Slovakia)

4. ALMAZ ALROSA Mirny (Russia)

5. HARGITA FUTSAL BUDAPEST (Hungary)

6. A.S.P.T.T. CANNES (France)

7. G.S. DANYPEL MILANO (Italy)

 

I – European Cup of Champion Clubs – 1991 Jaen, Spain

 

1. JAEN F.S. OLIVA SECAVI Jaen (Portugal)

2. CORREIO da MANHA Lisboa (Portugal)

3. KOSMOS NETOPYR Havirov (Czech republic)

4. MAYAK Tallinn (USSR)

5. HAR-YAM HAIFA (Israel)

6. IDEA TOURS (Hungary)

7. A.S.MILANO (Italy)

8. COLNE SPORT (England)

9. TRINITE FUTSAL (France)

 

 

UEFS CUP OF EUROPE

 

XVI  UEFS CUP – 2013 Corsica, France

  1. Volga Saratov
  2. AMS Bastia Futsal
  3. Spartak Moscow
  4.  F.C. Saint Gilles
  5. Teia Futbol Cinc
  6. Tynset Futsal
  7. Bar Flor de Lara
  8. SMR Plus Zlin
  9. ACS Marcouville
  10. FK Adria Novy Bor
  11. Altrans Futsal
  12. Dinamo Alushta

 

XVI – UEFS Cup – 2012 Primorsko, Bulgaria

01. Dynamo Moskva (Russland)

02. ASM Cannet futsal (Frankrike)

03. VPS Novabrik avkrysnings (Tsjekkia)

04. Sporting Burgas (Bulgaria)

05. Lazur Burgas (Bulgaria)

 

 

XV – UEFS Cup – 2011 Primorsko, Bulgaria

 

1. Taganskij Rjad Jekaterinburg (Russia)

2. Volchov Velikyj Novgorod (Russia)

3. VRZ Gomel (Belarus)

3. MJEP Champs Futsal (France)

5. EFS Ripoll (Catalonia)

6. FLASH UFB Rodilhan (France)

7. SICO Jilemnice (Czech Republic)

8. LIVERPOOL Burgas (Bulgaria)

9.Corona Futsal Cornate D’Adda (Italia)

 

XIV – UEFS Cup – 2010 Zruc nad Sazavou, Czech Republic

 

1. Chemcomex Praga (Czech Republic)

2. Niznaja Volga Saratov (Russia)

3. V. Velikij Novgorod (Russia)

4. Deddi Kaliningrad (Russia)

5. VRZ Gomel (Belarus)

6. Beaucaire Futsal (France)

7. Futsal LLivia (Catalonia)

8. MJEP Champs Futsal (France)

9. Benago Praga (Czech Republic)

 

XIII – UEFS Cup – 2009 Amposta, Catalonia

 

1. Niznaja Volga Saratov (Russia)

2. Okhrana Minsk (Belarus)

3. Podvodnik Jaroslavl (Russia)

4. MJC Champs Futsal (France)

5. La Sauce Carlesienne (France)

6. Comforsa Ripoll (Catalonia)

7. FS La Garriga (Catalonia

8. FK Frague Trencin (Slovakia)

9. Bombardaci Vetrni (Czech Republic)

10. AEFS Amposta (Catalonia)

11. SICO Jilemnice (Czech Republic)

12. CAS Mancuso Sarno (Italy)

 

XII – UEFS Cup – 2008 Nowa Ruda, Poland

 

1. Almaz Alrosa Mirnyj (Russia)

2. Chemcomex Praga (Czech Republic)

3. Niznja Volga (Russia)

4. JE Mora La Nova (Catalonia)

5. CFS La Garriga (Catalonia)

6. Piast (Poland)

7. Flash Express (France)

8. Fenix Neratovice (Czech Republic)

 

XI – UEFS cup – 2007 Lloret de Mar, Spain

 

1. Almaz Mirnyj (Russia)

2. Refordenia Alicante (Spain)

3. Kominte Jest?abí (Czech Republic)

3. Koncentrat Nerjungri (Russia)

5. Novabrick Policka (Czech Republic)

6. AT Badajoz (Spain)

7. COMFORSA Rippol (Catalonia)

8. TORRE Mont Roig (Catalonia)

9. BALTIC futsal (England)

 

X – UEFS Cup – 2006 Brest, Belarus

 

1. Merkury Brest (Belarus)

2. Dinamo Moskva (Russia)

3. Arsenal Bela Cerkvev (Ukraine)

3. T.R. Ekaterinburg (Russia)

5. GRANIT Mikascevici (Belarus)

6. FK Papandopulos (Grece)

7. San Feliu de Guixol (Catalonia)

8. SF BLACK KNIGHT(Australia)

 

IX – UEFS Cup – 2005 Minsk, Belarus

 

1. Koncentrat Nerjungri (Russia)

2. Akademia Minsk (Belarus)

3. Morales (Spain)

 

VIII – UEFS Cup – 2005 Badajoz, Spain

 

1. DINAMO Moscow (Russia)

2. SEF Minsk (Belarus)

3. ANTIMUF Pardubice (Czech Republic)

4. TOLLERES Siamo (Spain)

 

VII – UEFS Cup – 2004 Baranovichi, Belarus

 

1. IMPULS Yakutsk (Russia)

2. MIMA-MIZUNO Trnava (Slovakia)

3. POLIGRAN Moscow (Russia)

4. ATLANT Baranovichi (Belarus)

5. UNIVERSITET-SPARTAK Vitebsk (Belarus)

 

VI – UEFS Cup – 2003 Moscow, Russia

 

1. POLIGRAN-VNUKOVO Moscow (Russia)

2. AMSA FC (Spain)

3. UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)

4. STRABAK LABRIKO (Czech Republic)

5. SHTORM Yalta (Ucraine)

6. EREBUNI (Armenia)

 

V – UEFS Cup – 2001 Alicante, Spain

 

1. UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)

2. JUVE Bratislava (Slovakia)

3. GEST ALONSO EXPERT Corbeta (Spain)

4. FAN Noisiel (France)

 

IV – UEFS Cup – 2000 Moscow, Russia

 

1. POLIGRAN Moscow (Russia)

2. G.D.R. PALHAIS (Spain)

3. ENERGETIK Novolukoml (Belarus)

 

III – UEFS Cup – 1998 Nerjungri – Republic Sakha (Yakutia), Russia

 

1. KONCENTRAT Nerjungri (Russia)

2. PERPETUUM Bratislava (Slovakia)

3. AJAX Kenitra (Marocco)

4. FAN Noisiel (France)

5. EL PARQUE Arganda (Spain)

 

II – UEFS Cup – 1997 Alcudia-Mallorca, Spain

 

1. FIESTA-ATLANT Kingisepp (Russia)

2. PRETENSATS FERRIOL Mallorca (Spain)

3. VIX ZILINA (Slovakia)

4. GDC MOVELMODA (Portugal)

 

I – UEFS Cup – 1995 Sines, Portugal

 

1. POLIGRAN Moscow (Russia)

2. TENAGIL Badajoz (Spain)

3. G.D. OS ENCARNADOS (Portugal)

4. VARTA FSK (Slovakia)