UEFS Cup: See historical ranking list

1995-2018

 

XXII- UEFS CUP – 2018 Lloret de Mar, Catalonia

1st SPARTAK  (Russia)
2nd PCO RUDOLFOV (Czech Rep)
3rd VOLNA (Russia)
3rd BLACK PANTHERS (France)
5th NSL (Kazakhstan)
6th LLORET ESPORTIV (Catalonia)
7th FUTSAL ZLIN (Czech Rep.)
8th FUTSAL LE LUC (France)

 

XXI- UEFS Cup – 2017 Lloret de Mar, Catalonia

1. Chemcomex Prague (Czech Republic)
2. Spartak Moscow (Russia)
3. Volna St. Petrsburg (Russia)
3. Bombardaci Vetrni (Czech Republic)
5. Fakel Frianovo (Russia)
5. Black Panters Draguignan (France)
5. Rapid Beernem (Belgium)
5. Lloret Esportiv (Catalonia)
9. Les Glories (Catalonia)


XX – UEFS Cup – 2016 Lloret de Mar, Catalonia

1. Volna (Russia)
2. Penya Rec. San Feliu (Catalonia)
3. Torpedo Mami(Russia)
3. Nimes Rodilhan (France)
5. Rapid los Calimeros (Belgium)
5. Saint Gilles (France)
5. Futsal Dante (Catalonia)
5. Russland(Russia)
9. Bombardaci Vetrni (Czech Republic)
9. Moravska Trebova (Czech Republic)
11. Aja Aulnay (France)
11. KSI Futsal Club (Norway)


XIX – UEFS Cup – 2015 Lloret de Mar, Catalonia

1. Podvodnik Jaroslavl (Russia)
2. KOXKA Taberna Navarra (Spain)
3. EFS RIPOLL (Catalonia)
3. Russland (Russia)
5. VOLNA (Russia)
5. C2C VAUVERT (France)
5. ROMORANTIN FC (France)
5. SK SICO SC Jilemnice (Czech Rep)
9. VILAFANT FS (Catalonia)
9. LOS CALIMEROS (Belgium)
9. FUTSAL FICS (Italy)
9. DVIN (Armenia)


XVIII- UEFS Cup – 2014 Lloret de Mar, Catalonia

1. Spartak Moscow (Russia)
2. Torpedo-Mami Moscow (Russia)
3. New Beer House (Basque Country)
4. Deca Guadalajara (Spain)
5. Sauda Futsal (Norway)
6. Rapid los Calimeros (Belgium)
7. Bar Gin Tonics (Basque Country)
8. SMR Plus Zlin (Czech Republic)
9. Crafd 52 Futsal (France
10. CFS Casa Alcala – Bar la Terraza (Catalonia)
11. Flash UFB Rodilhan (France)
12. Asociacion Esportiva Tiana (Catalonia)


XVII- UEFS Cup – 2013 Bastia, Corsica, France

1. Volga Saratov (Russia)
2. AMS Bastia Futsal (France)
3. Spartak Moscow (Russia)
4. F.C. Saint Gilles (France)
5. Teia Futbol Cinc (Catalonia)
6. Tynset Futsal (Norway)
7. Bar Flor de Lara (Basque)
8. SMR Plus Zlin (Czech Republic)
9. ACS Marcouville (France)
10. FK Adria Novy Bor (Czech Republic)
11. Altrans Futsal (Basque)
12. Dinamo Alushta (Ucraine)


XVI – UEFS Cup – 2012 Primorsko, Bulgaria

1. Dynamo Moscow (Russia)
2. ASM Cannet futsal (France)
3. VPS Novabrik Policka (Czech Republic)
4. Sporting Burgas (Bulgaria)
5. Lazur Burgas (Bulgaria)

XV – UEFS  Cup – 2011 Primorsko, Bulgaria

1. Taganskiy Ryad (Russia)

2.Volchov Velikij Novgorod (Russia)

3. VRZ Gomel (Belarus)

    MJEP Champs Futsal (France))

5. EFS Ripoll (Catalonia)

   FLASH UFB Rodilhan(France)

   SICO Jilemnice (Czech Republic)

   LIVERPOOL Burgas (Bulgaria)

9. &nbs  Corona Futsal Cornate D’Adda (Italy)

10. Lazur Burgas (Bulgaria)

XIV – UEFS  Cup – 2010 Prague, Czech Republic

1. Chemcomex Praga (Czech Republic)

2. Nizna Volga Saratov (Russia)

3. V. Velikij Novgorod (Russia)

4. Deddi Kaliningrad (Russia)

5. VRZ Gomel (Belarus)

6. Beaucaire Futsal (France)

7. Futsal LLivia (Catalonia)

8. MJEP Champs Futsal (France)

9. Benago Praha (Czech Republic)

XIII – UEFS  Cup – 2009 Amposta, Catalonia

1. Niznja Volga (Russia)

2. Okhrana (Belarus)

3. Podvodnik (Russia)

4. MJC Champs Futsal (France)

5. La Sauce Carlesienne (France)

6. Comforsa Ripoll (Catalonia)

7. FS La Garriga (Catalonia

8. FK Frague Trencin (Slovakia)

9. Bombardaci Vetni (Czech Republic)

10. AEFS Amposta (Catalonia)

11. SICO Jilemnice (Czech Republic)

12. CAS Mancuso Sarno (Italy)

XII – UEFS  Cup – 2008 Nowa Ruda, Poland

1. Almaz Alrosa (Russia)

2. Chemcomex (Czech Republic)

3. Niznja Volga (Russia)

4. JE Mora La Nova (Catalonia)

5. CFS La Garriga (Catalonia)

6. Piast (Poland)

7. Flash Express (France)

8. Fenix (Czech Republic)

XI – UEFS cup – 2007 Lloret de Mar, Spain

1. Almaz Mirnyj (Russia)

2. Refordenia Alicante (Spain)

3. Kominte Jestřabí (Czech Republic)

3. Koncentrat Nerjungri (Russia)

5. Novabrick Policka (Czech Republic)

6. AT Badajoz (Spain)

7. COMFORSA Rippol (Catalonia)

8. TORRE Mont Roig (Catalonia)

9. BALTIC futsal (England)

X – UEFS Cup – 2006 Brest, Belarus

1. Merkury Brest (Belarus)

2. Dinamo Moskva (Russia)

3. Arsenal Bela Cerkvev (Ukraine)

3. T.R. Ekaterinburg (Russia)

5. GRANIT Mikascevici (Belarus)

6. FK Papandopulos (Grece)

7. San Feliu de Guixol (Catalonia)

8. SF BLACK KNIGHT(Australia)

IX – UEFS Cup – 2005 Minsk, Belarus

1. Koncentrat Nerjungri (Russia)

2. Akademia Minsk (Belarus)

3. Morales (Spain)

VIII – UEFS Cup – 2005 Badajoz, Spain

1. DINAMO Moscow (Russia)

2. SEF Minsk (Belarus)

3. ANTIMUF Pardubice (Czech Republic)

4. TOLLERES Siamo (Spain)

VII – UEFS Cup – 2004 Baranovichi, Belarus

1. IMPULS Yakutsk (Russia)

2. MIMA-MIZUNO Trnava (Slovakia)

3. POLIGRAN Moscow (Russia)

4. ATLANT Baranovichi (Belarus)

5. UNIVERSITET-SPARTAK Vitebsk (Belarus)

VI – UEFS Cup – 2003 Moscow, Russia

1. POLIGRAN-VNUKOVO Moscow (Russia)

2. AMSA FC (Spain)

3. UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)

4. STRABAK LABRIKO (Czech Republic)

5. SHTORM Yalta (Ucraine)

6. EREBUNI (Armenia)

V – UEFS Cup – 2001 Alicante, Spain

1. UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)

2. JUVE Bratislava (Slovakia)

3. GEST ALONSO EXPERT Corbeta (Spain)

4. FAN Noisiel (France)

IV – UEFS Cup – 2000 Moscow, Russia

1. POLIGRAN Moscow (Russia)

2. G.D.R. PALHAIS (Spain)

3. ENERGETIK Novolukoml (Belarus)

III – UEFS Cup – 1998 Nerungi – Republic Sakha (Yakutia), Russia

1. KONCENTRAT Nerungi (Russia)

2. PERPETUUM Bratislava (Slovakia)

3. AJAX Kenitra (Marocco)

4. FAN Noisiel (France)

5. EL PARQUE Arganda (Spain)

II – UEFS Cup – 1997 Alcudia-Mallorca, Spain

1. FIESTA-ATLANT Kingisepp (Russia)

2. PRETENSATS FERRIOL Mallorca (Spain)

3. VIX ZILINA (Slovakia)

4. GDC MOVELMODA (Portugal)

I – UEFS Cup – 1995 Sines, Portugal

1. POLIGRAN Moscow (Russia)

2. TENAGIL Badajoz (Spain)

3. G.D. OS ENCARNADOS (Portugal)

4. VARTA FSK (Slovakia)