UEFS Champions League 2018: Schedule and results

The official UEFS Champions League will be organised in Prague from May 20th until May 27th.

 

 

The official UEFS Champions League will be organised in Prague from May 20th until May 27th.

 

Group 1

Torpedo-Mami

VPS Novabrik Policka

Association Futsal Puget

21.05.2018 12:30 SH Slavia Praha Torpedo – Association Futsal Puget  10:0
22.05.2018 19:00 SH Slavia Praha Association Futsal Puget – VPS Novabrik Polička  2:6
23.05.2018 13:30 SH Slavia Praha VPS Novabrik Polička – Torpedo

 

1. Torpedo Mami 1 1 0 0 10:0  3
2. VPS Novabrik Polička 1 1 0 0 6:2  3
3. Association Futsal Puget 2 0 0 2 2:16  0

Group 2

Volga Saratov

Soiuz-Energo Bobrijsk

Association Dracénoise de Futsal – ADF

 

21.05.2018 11:00 SH Slavia Praha Soiuz-Energo Bobrijsk – Association Dracénoise de Futsal – ADF  6:2
22.05.2018 10:30 SH Slavia Praha Association Dracénoise de Futsal – ADF – Volga Saratov  0-13
23.05.2018 12:00 SH Slavia Praha Volga Saratov – Soiuz-Energo Bobrijsk

 

1. Volga Saratov 1 1 0 0 13:0  3
2. Soiuz-Energo Bobrijsk 1 1 0 0 6:2  3
3. Association Dracénoise de Futsal – ADF 2 0 0 2 2:19  0

 

Group 3

Jezidy

Chemcomex Praha

Lund Futsal

21.05.2018 20:30 SH Slavia Praha CHEMCOMEX Praha – Lund Futsal 7-1
22.05.2018 12:00 SH Slavia Praha Lund Futsal – Jezidy Rjazan  3-8
23.05.2018 20:30 SH Slavia Praha Jezidy Rjazan – CHEMCOMEX Praha

 

1. CHEMCOMEX Praha 1 1 0 0 7:1  3
2. Jezidy Rjazan 1 1 0 0 8:3  3
3. Lund Futsal 2 0 0 2 4:15  0

 

Full schedule:

Date Start End Home Visitor
21.05.2018 11:00 12:30 Soiuz-Energo Bobrijsk          6-2 Association Dracénoise de Futsal – ADF
12:30 14:00 Torpedo-Mani                     10-0 Association Futsal Puget
20:30 22:00 Chemcomex Praha               7-1 Lund Futsal
22.05.2018 10:30 12:00 Association Dracénoise de Futsal – ADF                                 0-13 Volga Saratov
12:00 13:30 Lund Futsal                        3-8 Jezidy
19:00 20:30 Association Futsal Puget      2-6 VPS NovabrikPolicka
23.05.2018 12:00 13:30 Volga Saratov Soiuz-Energo Bobrijsk
13:30 15:00 VPS NovabrikPolicka Torpedo-Mani
20:30 22:00 Jezidy Chemcomex Praha
24.05.2018 13:00 15:00 QF1 1-8
15:00 17:00 QF2 2-7
17:00 19:00 QF3 3-6
19:00 21:00 QF4 4-5
25.05.2018 11:30 13:00 7-8 place The worst loosers from Quarter Finals
13:00 14:30 5-6 place The Best loosers from Quarter Finals
18:00 20:00 SF1 Drawing of winners after Quarter Final
20:00 22:00 SF2 Drawing of winners after Quarter Final
26.05.2018 16:30 19:30 Final

About quarter-finals:  Order of games in quarter-finals can be changed. Home teams are playing in the evening.